Aktualności/WydarzeniaOgłoszenia PP1

Ważne informacje dla rodziców

Władze Strzegomia od 11 maja br. planują otwarcie żłobków i przedszkoli

Władze Strzegomia od 11 maja br. planują otwarcie żłobków i przedszkoli. Pierwszeństwo w zorganizowaniu opieki przedszkolnej i żłobkowej będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W najbliższych dniach w tej sprawie kontaktować się będą z Państwem dyrektorzy przedszkoli i żłobków. Proszę jednak Państwa o rozważenie możliwości pozostania z dzieckiem w domu, jeżeli nie ma konieczności powrotu do pracy, ponieważ ze względu na sytuację epidemiczną będziemy ograniczać liczebność grup przedszkolnych. W przypadku jeżeli przedszkole lub żłobek ze względu na ograniczenia związane z COVID- 19 nie zapewni dziecku opieki, rodzicom przysługiwać będzie zasiłek opiekuńczy – podkreśla Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Serwis Informacyjny Gminy Strzegom