Grupa I "ŻABKI"Grupa II "BIEDRONKI"Grupa III "MOTYLKI"Grupa IV "PSZCZÓŁKI"Grupy przedszkolne

„Poznajemy ciekawe zawody”

W ramach realizacji projektu „ Poznajemy ciekawe zawody” dzieci z Przedszkola Nr 1 z oddziałem integracyjnym w Strzegomiu miały okazję poznać przedstawicieli różnych profesji. O swoich ciekawych zajęciach opowiedzieli: florystyka, strażak, fryzjerka, piekarz, pracownik administracyjno- biurowy, instruktor jazdy konnej, ratownik medyczny, bibliotekarz, pielęgniarka, stomatolog, kosmetyczka.

Głównym celem projektu jest zapoznanie dzieci z wachlarzem profesji by już od najmłodszych lat rozbudzały w sobie pasję do poznawania wybranego zawodu. Podczas spotkań przedszkolaki zapoznają się z atrybutami poszczególnych zawodów. Poznają pracę zawodową własnych rodziców oraz rodziców innych dzieci. Rozwijają samodzielność, kreatywność. Poszerzają zasób słownictwa o nieznane dotąd wrażenia związane z określoną profesją.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w realizacji projektu.
Dziękujemy za włączenie się w życie przedszkola.