Aktualności/WydarzeniaDziałania (biblioteka)Grupa IV "PSZCZÓŁKI"

Noc Kupały

Noc z 23 na 24 czerwca 2022r. była szczególna dla dzieci z grupy „Pszczółki”. Staraliśmy się tego wieczoru  zachować wszystkie obrzędy wigilii Świętego Jana. Przy dźwiękach ludowych pieśni odbyły się tańce i zabawy przy ognisku. Dziewczynki puszczały wianki na wodę, a chłopcy je wyławiali. Wieczorem wszyscy wyruszyliśmy na poszukiwanie kwiatu paproci. Te zwyczaje i tradycje chronić mają  przed złem i nieszczęściem, oraz  wróżyć zdrowie,  dostatnie i szczęśliwe życie. Po wszystkich atrakcjach odbyła się wspólna kolacja. Zaproszeni goście Pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia, Pan Tomasz Marczak –z-ca Burmistrza Strzegomia, Pan Paweł Durlik – Przewodniczący Komsjii Oświaty i Wychowania oraz pani Monika Lasota- Molis – dyrektor Zespołu Żłobków w Strzegomiu przeczytali dzieciom bajkę na dobranoc, życząc kolorowych snów. O godz. 23.00 wszystkie dzieci smacznie spały, czując się bezpiecznie, w dobrze znanym przedszkolu i pod opieką swoich Pań.